Program Dešťovka nabízí peníze na boj proti suchu - vyčerpáno

Pokud jste měli zájem o čerpání dotace z programu "Dešťovka" pak vězte, že již dnes to vypadá, že programy jsou po dvou dnech vyčerpány!

Čeho se programy týkaly ?

Možnosti, jak výhledově ušetřit za užitkovou vodu a zároveň řešit problémy se suchem. Novou dotaci nabízí ministerstvo životního prostředí. Program Dešťovka nabízí státní příspěvek na pořízení velkých nádrží na vodu, které se naplní při dešti a jež pak lze využívat například pro zalévání zahrady.

Dotace je určená pro majitele rodinných a bytových domů nebo pro ty, kdo trvalé bydlení stavějí. Netýká se naopak majitelů rekreačních objektů. "Určitě bych žádost o dotaci doporučil. V našem regionu pod Krušnými horami je nedostatek vody poměrně častý, často úřady vydávají zákaz zalévání zahrad. Tohle je náhradní řešení. A navíc to zvyšuje hodnotu domu při eventuálním budoucím prodeji," řekl majitel realitní kanceláře RE/MAX 4 YOU Pavel Hassman.

Dotační program Dešťovka lze využít na tři druhy projektů: zachytávání dešťové vody na zalévání zahrady; akumulace této vody na splachování WC a zálivku; využití přečištěně odpadní vody jako vody užitkové.

V praxi to znamená, že dotace pokryje až 50 nákladů na pořízení zahradní nádrže na dešťovou vodu v suchem postižených oblastech nebo na systém na splachování toalet již jednou použitou vodou z umyvadla nebo pračky.

Pevná dotace se pohybuje od 20 do 60 tisíc korun, to podle použité technologie. Vedle toho ministerstvo vyplatí příspěvek i na pořízení nádrže - ta musí mít aspoň 2 metry krychlové, na jeden metr krychlový dává 3500 korun. U projektů na přečištění vody se dává příspěvek na projektovou dokumentaci.

V projektu, který startuje od 29. května, je připraveno 100 milionů korun. Žádost se podává elektronicky a do tří týdnů zájemce dostane informaci, zda ji podal dobře. Po schválení dotace a podepsání smlouvy pak opět do tří týdnů přijdou peníze.

Podrobné informace i dotační kalkulačka je na webových stránkách www.dotacedestovka.cz

Ke dni 31.5. 2017 jsou však již vypsané programy vyčerpány. ☹

zdroj: https://www.remax4you.cz/program-destovka-nabizi-penize-na-boj-proti-suchu-vycerpano/