Ceny bytů na Chomutovsku rostou

Otázkou je, jak dobře se byty prodávají. "Zaznamenali jsme sice mírný nárůst nabídkových cen, ale dlouhodobě očekáváme spíše jejich stagnaci," myslí si manažerka týmu inzertních služeb Sreality Hana Kořínková.

Původní "předcovidové" ceny si podle ní udrží hlavně nemovitosti v centrech měst, kde je velká pracovní nabídka. "Chomutov na tom ale z hlediska pracovní nabídky není nejlépe," upozornila.

Levné severočeské byty však lákají kupce z jiných měst, kde už není co kupovat. "Poptávka je větší než nabídka, kvalitní nemovitosti se prodávají," uvedl Pavel Hassman z RE/MAX 4 You. K těm počítá i bydlení v paneláku ve vyhledávané lokalitě. "Cihla je výhoda, ale panel na dobré adrese neurazí," glosoval.

Podle realitních kanceláří se průměrná cena za metr čtvereční pohybuje na Chomutovsku kolem 15 až 16 tisíc korun a stále patří k nejnižším v Česku. Oproti Praze je zhruba pětinová, v rámci Česka se pohybuje přibližně na třetině. I kdyby dále rostla, tak podle odborníků ostatní regiony nedožene. "Takže tu jsou ceny nižší, než za kolik by se stavěl nový byt," upozornil Hassman na přetrvávající lákadlo a také důvod, proč se byty v regionu v podstatě nestaví.

Na Chomutovsku dochází také ke zdražování chat a chalup. "Zatímco loni stál v Ústeckém kraji metr čtvereční 17 tisíc korun, letos je to 20 tisíc. Došlo tedy ke zdražení od 16 procent," shrnula mluvčí Sreality Kristýna Hořovská. "Míra zdražení koresponduje s celkovým zdražením rekreačních objektů v Česku, ceny chat a chalup totiž celorepublikově rostly o 17 procent," dodala. Zájem o chaty je tradičně větší zjara, tentokrát se ale zřejmě spojil s neblahou zkušeností s karanténou a nuceným pobytem v panelácích. 

zdroj: https://www.remax4you.cz/ceny-bytu-na-chomutovsku-rostou/